top_banner

Aktualności :
Stowarzyszenia Gospodyń
"Wójcin nad Prosną"

Str. 15
(2023-22)

Historia KGW i Stowarzyszenia w Wójcinie
Aktualna Galeria
Aby powiększyć któreś ze zdjęć - kliknij na nim ...
Po więcej obrazów odsyłam do >> Galeria 1930-2023


Sprzątanie Różanki, zebranie, zajęcia zdrowotne
02.06.2023

    

 

 

W dniu 22 maja w Centrum Kultury Wsi Wójcin Andrzejów odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Gospodyń „Wójcin nad Prosną”. Było to uroczyste spotkanie częściowo z okazji Dnia Matki, a także dla omówienia bieżących spraw związanych z działalnością Stowarzyszenia. W drugiej części spotkania w ramach pogadanek o zdrowiu członkowie Stowarzyszenia dowiedzieli się o ważnym pierwiastku jakim jest magnez.
Bez magnezu nie ma życia. To niezbędny pierwiastek dla wszystkich organizmów żywych. Magnez na wiele właściwości. Pełni kluczowe funkcje dla ludzkiego organizmu. Można go dostarczać z pożywieniem lub suplementować. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się że magnez można też suplementować przez skórę używając oliwki magnezowej. W ramach zajęć praktycznych sporządziliśmy samodzielnie oliwkę magnezową i zapoznaliśmy się z jej zastosowaniem. Informacje okazały się interesujące. W najbliższym czasie planujemy następne spotkanie o podobnej tematyce medycyny naturalnej i ziołach. Dziękujemy za udział i zainteresowanie taką tematyką.

Natomiast w dniu 25 kwietnia kilku członków Stowarzyszenia Gospodyń „Wójcin nad Prosną” zebrało się na Różance aby wykonać prace porządkowe. Została skoszona trawa, wyplewione grządki oraz przycięte róże. Panie pracowały z pełnym poświęceniem nawet na kolanach. W najbliższym czasie zostaną posadzone nowe krzewy i kwiaty wieloletnie. Został ustalony całoroczny harmonogram koszenia trawy i prac porządkowych.
Tekst i zdjęcia M. Gwizdek.
Tutaj znajdziesz więcej fotografii.


Bal walentynkowy
12.02.2023

    

 

 

 

Za nami kolejny już Bal walentynkowy zorganizowany przez Stowarzyszenie. Mamy nadzieję że wszyscy będziemy go dobrze wspominać...
Tekst i zdjęcia A. Głąb.
Tutaj znajdziesz kompletną galerię walentynkową.


20.12.2022

    

 

 

W sobotę, 17 grudnia 2022 r. w sali CKW odbyło się spotkanie wigilijne Stowarzyszenia Gospodyń. Wokół zastawionego stołu zebrali się członkowie Stowarzyszenia wraz z zaproszonymi goścmi, na czele z Wójtem gminy Łubnice, dyrektorką Szkoły Podstawowej oraz sołtysami Wójcina i Andrzejowa. Po krótkich przemówieniach złożono sobie wzajemne życzenia i połamano się opłatkiem. Był też i czas na rozmowy, jak i na wspólny śpiew kolęd świątecznych. Panie przygotowały i podały bardzo smaczne potrawy wigilijne.
Tekst i zdjęcia A. Głąb.
Tutaj znajdziesz więcej fotografii. cdn ...

Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2023.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej