top_banner

Aktualności :
Stowarzyszenia Gospodyń
"Wójcin nad Prosną"

str. 15
(2024-2022)

Historia KGW i Stowarzyszenia w Wójcinie
Aktualna Galeria
Aby powiększyć któreś ze zdjęć - kliknij na nim ...
Po więcej obrazów odsyłam do >> Galeria 1930-2024


Święto Niezapominajki
11-12.05.2024

    

 

 

W sobotę i niedzielę, 11 i 12 maja odbyło się pierwsze w naszej gminie Święto Niezapominajki. Dwudniowa impreza była bardzo udana (choć pogoda nas nie rozpieszczała). Tą drogą Zarząd Stowarzyszenia Gospodyń "Wójcin nad Prosną" pragnie podziękować współorganizatorom Zespołowi Szkół w Wójcinie oraz OSP Wójcin za wspólną pracę i zaangażowanie. Ponadto dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do uświetnienia naszej imprezy. Było to święto radości, życzliwości, przyjaźni i miłości. Idea zainicjowana i propagowana przez redaktora Polskiego Radia, Andrzeja Zalewskiego odniosła sukces. Intencją naszą było również, aby ludzie się spotykali i integrowali. Już dziś wiemy, że w nasze szeregi wstąpi około 20 mieszkańców wsi. Bardzo się z tego cieszymy. Młodzi ludzie, którzy zaangażowali się w tę imprezę są dobrym przykładem, że zgoda buduje i razem możemy zdziałać więcej i lepiej. Bardzo za to dziękujemy.
Po tak udanej imprezie mamy już plany na rok następny. W przyszłym roku chcielibyśmy zaprosić do współpracy Gminę, na czele z Panem Wójtem oraz wszystkie sołectwa.
Tekst M. Gwizdek, zdjęcia A. Głąb.
Galeria z tego wydarzenia.


09.03.2024

    Kliknij aby powiekszyć

 

 

W Stowarzyszeniu Gospodyń odbyło się tradycyjne spotkanie z okazji Dnia Kobiet. W sali Centrum Kultury Wsi spotkaliśmy się w powiększonym gronie, co możecie zobaczyć na zdjęciach. Nie zabrakło też gości ...
Tekst i zdjęcia: A. Głąb.
Galeria z 8 marca.


Bal walentynkowy
3.02.2024

    

 

 

 

Minął kolejny Bal walentynkowy zorganizowany przez Stowarzyszenie.
Tutaj znajdziesz galerię walentynkową.


Koncert orkiestry z Gorzowa i licytacja szopek
11.12.2023

    

 

 

W niedzielne popołudnie, 10 grudnia w CKW odbył się koncert Orkiestry "Zdrowy Band" i zespołu "Fabrykanci" z Gorzowa Śląskiego który zorganizowało "Stowarzyszenie Gospodyń Wójcin nad Prosną". Po koncercie odbyła się licytacja szopek bożonarodzeniowych. Całkowity dochód z tej licytacji władze szkolne przeznaczyły na rehabilitację Maciusia, ucznia szkoły w Wójcinie.
Tekst i zdjęcia A. Głąb.
Galeria z tego wydarzenia.


Święto Niepodległości
11.11.2023

    

 

 

11 listopada - Narodowy Dzień Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem spod szkoły w asyście Orkiestry Dętej z Łubnic do kościoła na mszę święta, a po niej delegacje złożyły kwiaty pod tablicami pamiątkowymi. Następna część odbyła się już w Centrum Kultury Wsi, był to koncert Orkiestry Dętej z Dzietrzkowic i występ przygotowany przez nauczycieli i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wójcinie. Całość zakończył poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Gospodyń.
Tekst i zdjęcia A. Głąb.
Galeria z 11 listopada 2023.


Wyjazd do Opola
29.10.2023

    

 

 

W niedzielę, 29 października Stowarzyszenie udało się na wycieczkę do Opola na spektakl do Filcharmonii Opolskiej pt. "Ślub doskonały". Ta komedia w doborowej obsadzie to opowieść o dylemacie miłosnym i odwiecznej walce serca z rozumem.
Tekst i zdjęcia A. Głąb.
Zdjęcia znajdziesz w galerii Stowarzyszenia.


Festyn na rzecz hali
2-3.09.2023

    

 

 

W sobotę i niedzielę, 2 i 3 września odbył się festyn szkolny pod hasłem "Wakacje hucznie żegnamy, sportową salę stawiamy". W wydarzeniu tym nie mogło zabraknąć udziału Stowarzyszenia Gospodyń. Całkowity dochód z imprezy został przeznacznony na budowę hali sportowej przy naszej szkole w Wójcinie.
Tekst i zdjęcia A. Głąb.
Galeria z tego wydarzenia.


Dożynki parafialne
21.08.2023

    

 

 

Na niedzielnej mszy świętej, 20 sierpnia odbyły się dożynki parafialne. Gospodarzami tegorocznych byli mieszkańcy ulicy strzelniczej z Wójcina wraz z mieszkańcami Goli. Poczęstunek w budynku CKW przygotowały panie ze Stowarzyszenia Gospodyń "Wójcin nad Prosną".
Tekst i zdjęcia A. Głąb.
Galeria dożynkowa.


Dwudniowy festyn - pn. Biesiada rodzinna
01-02.07.2023

    

 

 

W sobotę i niedzielę, 1 i 2 lipca odbyła się biesiada rodzinna przy Centrum Kultury Wsi Wójcin i Andrzejów zorganizowana przez Stowarzyszenie Gospodyń.
Tekst i zdjęcia A. Głąb.
Galeria z tego wydarzenia.


Sprzątanie Różanki, zebranie, zajęcia zdrowotne
02.06.2023

    

 

 

W dniu 22 maja w Centrum Kultury Wsi Wójcin Andrzejów odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Gospodyń „Wójcin nad Prosną”. Było to uroczyste spotkanie częściowo z okazji Dnia Matki, a także dla omówienia bieżących spraw związanych z działalnością Stowarzyszenia. W drugiej części spotkania w ramach pogadanek o zdrowiu członkowie Stowarzyszenia dowiedzieli się o ważnym pierwiastku jakim jest magnez.
Bez magnezu nie ma życia. To niezbędny pierwiastek dla wszystkich organizmów żywych. Magnez na wiele właściwości. Pełni kluczowe funkcje dla ludzkiego organizmu. Można go dostarczać z pożywieniem lub suplementować. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się że magnez można też suplementować przez skórę używając oliwki magnezowej. W ramach zajęć praktycznych sporządziliśmy samodzielnie oliwkę magnezową i zapoznaliśmy się z jej zastosowaniem. Informacje okazały się interesujące. W najbliższym czasie planujemy następne spotkanie o podobnej tematyce medycyny naturalnej i ziołach. Dziękujemy za udział i zainteresowanie taką tematyką.

Natomiast w dniu 25 kwietnia kilku członków Stowarzyszenia Gospodyń „Wójcin nad Prosną” zebrało się na Różance aby wykonać prace porządkowe. Została skoszona trawa, wyplewione grządki oraz przycięte róże. Panie pracowały z pełnym poświęceniem nawet na kolanach. W najbliższym czasie zostaną posadzone nowe krzewy i kwiaty wieloletnie. Został ustalony całoroczny harmonogram koszenia trawy i prac porządkowych.
Tekst i zdjęcia M. Gwizdek.
Tutaj znajdziesz więcej fotografii.


Bal walentynkowy
12.02.2023

    

 

 

 

Za nami kolejny już Bal walentynkowy zorganizowany przez Stowarzyszenie. Mamy nadzieję że wszyscy będziemy go dobrze wspominać...
Tekst i zdjęcia A. Głąb.
Tutaj znajdziesz kompletną galerię walentynkową.


20.12.2022

    

 

 

W sobotę, 17 grudnia 2022 r. w sali CKW odbyło się spotkanie wigilijne Stowarzyszenia Gospodyń. Wokół zastawionego stołu zebrali się członkowie Stowarzyszenia wraz z zaproszonymi goścmi, na czele z Wójtem gminy Łubnice, dyrektorką Szkoły Podstawowej oraz sołtysami Wójcina i Andrzejowa. Po krótkich przemówieniach złożono sobie wzajemne życzenia i połamano się opłatkiem. Był też i czas na rozmowy, jak i na wspólny śpiew kolęd świątecznych. Panie przygotowały i podały bardzo smaczne potrawy wigilijne.
Tekst i zdjęcia A. Głąb.
Tutaj znajdziesz więcej fotografii. cdn ...

Copyright © by Andrzej Głąb Wójcin 2009 - 2024.
Strona wykorzystuje pliki cockies do monitorowania i obsługi więcej